HAKKIMIZDA

Bodrum Muğla’nın bir ilçesi olmasına rağmen bildiğiniz gibi artık sadece bir yazlık kasaba değil yavaş yavaş şehirleşen bir dünya markasıdır. Bu gelişme ile ilgili sporda ve eğitimde de büyük, hızlı gelişmeler yaşanmaktadır.

Bu gelişim ile tesisler, Anadolu liseleri ve özel kolejlerin sayısı artmaktadır. Eskiden özellikle ailelerin bakış açıları ve çocukların voleybol sporuna olan ilgileri ve fizikleri uygun değildi, fakat son yıllardaki jenerasyon değişimi, buraya yerleşen yerli ve yabancı aileler, yerleşik halkla yabancı evliliklerinden ortaya çıkan yeni ve fizikli bir jenerasyon oluşması en popüler branş olan KADIN VOLEYBOLUNUN gelişmesine yardımcı olmuştur. Ailelerin bilhassa kadın voleyboluna olan sevgi ve istekleri burada ciddi bir boyut kazanmış, yeni kulüpler ve spor okullarının artmasına neden olmuştur.

İlçenin iklimi , spora aç bir toplum oluşu, genellikle yaşamın şehirlere göre ucuz olması, ulaşımın kolay ve zaman kaybı olmaması, yeni tesislerin açılması, yerel yönetimlerin sporu desteklemesi, eğitim imkanlarının çokluğu ve çevre kasaba ve illerde ciddi bir voleybol kulübünün olmaması, burada yapılacak olan bir yatırımın başarılı olacağını göstermektedir.

Yaptığımız araştırmalar sonucu;
Tesis ve sporcu potansiyeli artmış olsa da, yeterli tesis bulunmamaktadır. Ülke standartlarında ve kaliteli eğiticilerin de sayıca az olması, çalışmaların genelde belde içinde spor okulları ve alt düzeyde kalması, başarıya endeksli bir plan ve programın olmadığını göstermektedir. (Muğla ili içinde 2019-2020 verilerine göre)

Şu anda Bodrum genelinde 6-7 adet spor okulu bulunmakta, bunlardan yalnızca 3-4 tanesi resmi müsabakalara katılmakta olup maalesef ÜLKE dahilinde başarıları bulunmamaktadır.

Bodrumun Türkiye 2. liginde sadece 1 takımının olması da bunun bir göstergesidir.

Kulüpler genelde spor okulu çerçevesinde kalıp velilerden alınan aidatlarla faaliyetlerini sürdürmektedirler.